Emailový formulář   Mapa webu   Náhled tisku  

ŽIVÉ HODONICE

MENU

Úvod > Diskuze

Diskuze

Function twocents() is not defined!
 

Archiv do 11/2022

Če.. - 10. března v 10:22
Tak už jsem to pod kontakty trefil = omluva :-)))
 
Česílko - 10. března v 10:15
Ahoj, můžeš mi prosím poslat souřadnice / odkaz na mapu, abych se mohl podívat na katastr, jestli je šance sehnat v Hodonicích rozumě pozemek ? Projekt mam svůj slaměnej :-) honvi@seznam.cz
 
Dita Měkotová - 21. ledna v 20:20
Máme radost, že většina návštěvníků, se kterými se dáme do řeči, naše snahy o oživení Hodonic oceňuje. V létě 2019 jsme přímo do terénu mezi zbořeniště instalovali 16 historických fotografií bývalé vsi. Hodonice tak začínají být oblíbeným cílem procházek. Doporučujeme tu hlavně jaro a podzim, kdy se dají nejlépe objevovat stopy zaniklého osídlení. Duch místa tu ale sídlí celoročně :)
 
Dita Měkotová - 31. prosince v 11:49
Příspěvky bohužel nezobrazují rok, ve kterém byly napsány. Příspěvek od paní Ivy a komentáře k němu byly napsány před 2 roky, v roce 2018. Příspěvek paní Lucie v roce 2020. Za všechny vzkazy děkujeme, pomáhají nám zjistit, jak vidí Hodonice různí lidé zvenčí.
 
Lucie - 9. listopadu v 10:18
Když čtu níže příspěvek paní Ivy, nechce se mi věřit vlastním očím... Včera jsme s manželem Hodonicemi projížděli na kolech a úsilím všech lidí, kteří se jim snaží vrátit duši, jsme byli naprosto unešeni! Přejeme hodně sil a elánu do další obnovy a určitě se zase někdy zastavíme:-). To místo je opravdu kouzelné:-))!
 
Martin Měkota - 20. července v 08:34
Trvalý nepořádek jen uklízíme. V minulosti totiž Hodonice sloužily tak trochu jako skládka. Lidé sem vyváželi odpadky, nepotřebné věci a stavební suť. Odvezli jsme odtud několik dodávek takového nepořádku a skoro každé jaro děláme brigádu na další úklid. Od té doby, co jsme tady, si už lidé nedovolí sem odpadky vozit. Pokud jde o dům převážně ze dřeva, slámy a hlíny, tak ten za obydlí z přírodních materiálů rozhodně považujeme.
 
Martin Měkota - 20. července v 08:33
Nepořádek. Ano, máte pravdu, na pořádku by se tu zapracovat dalo. Plachty se nelíbí ani nám, je to provizorní řešení, jak zakrýt dřevo, stavební materiál a jiné věci, které se nevejdou nikam dovnitř. Mohli bychom se zamyslet nad estetičtějším řešením. Je ale třeba rozlišit mezi nepořádkem dočasným a trvalým. Dočasný, který vzniká tím, že se tu žije, se průběžně uklízí, bohužel je tu hned zas.
 
Martin Měkota - 20. července v 08:29
Paní Ivo, předpokládám, že jste místní. Pokud budete mít cestu kolem a budeme tady, stavte se klidně na kafe. Třeba se dokážeme navzájem pochopit a najít v něčem společnou řeč.
 
Martin Měkota - 20. července v 08:28
Dobrý den. Děkujeme za první příspěvek do naší diskuze. Nevyznívá pro nás zrovna příznivě, ale i tak jsme za něj rádi. Nemáme totiž běžně příležitost si popovídat s lidmi, kterým se naše přítomnost v Hodonicích nelíbí. I proto jsme vytvořili tuto knihu návštěv. Abychom věděli, co si o nás lidé myslí, pokusili se je pochopit a měli možnost vysvětlit jim zase naše postoje.
 
m m - 16. července v 19:41
 
Iva - 26. června v 14:20
Dobry den, velmi me pobavil text,ze jste v Hodonicich zacali stavet obydli z prirodnich materialu... to nemyslite vazne , ne?? Ty hnusne plachty a slataniny vseho mozneho, akorat tam delate neporadek a plasite zver. Vratte se,prosim, tam, odkud jste prisli. Priste dojedeme s tv, aby lide videli,co u vas znamena souziti s prirodou...
 
Komár - 5. července v 14:41
Sem první!

Aktuálně

Stabilní výstava starých fotografií Hodonic

17 fotografií, instalovaných přímo v terénu bývalé vsi


SRPEN 2023

VÍKEND PRO HODONICE

sobota 12. 8. 2023

Den soběstačné kultury

od 10:00 v Hodonicích, odpoledne a večer v Deskách

neděle 13. 8. 2023

Setkání s rodáky

od 14:00 v Hodonicích

Více info v pozvánce ZDE

 
 
 
 
 

Test jedna News02

This box shows the content of the hidden page "News02". More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News02". Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki

Test dva News03

This box shows the content of the hidden page "News03".

More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News03".

Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki

Test tři News04

This box shows the content of the hidden page "News04".

More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News04".

Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki