Emailový formulář   Mapa webu   Náhled tisku  

ŽIVÉ HODONICE

MENU

Úvod > Současnost

Současnost

12 článků, strana 1 2

Rok 2021 s komunitním zeleninovým políčkem

Soběstačnost, svépomoc a spolupráce se jeví jako stále smysluplnější způsob, jak v Hodonicích fungovat. Biozeleninu, kterou jsme dříve kupovali, jsme se rozhodli pěstovat si sami, přesněji společně, komunitně. Někdo měl zkušenosti a semínka, někdo skleník, nástroje, někdo vhodnou zeměplochu, někdo chuť na poctivou zeleninu a málo peněz... Kdo vytrval a pravidelně pole obhospodařoval, také sklízel. Luxusní ředkvičky, špenát a lupení všeho druhu, řepa, fenykl, cukety, zelí, a další druhy nám byly odměnou v sezóně, česneku, cibule, mrkve, dýně, kapusty a pórku jsme si užívali až do následujícího jara.

Hodonice za dob koronaviru 2020

Vypadá to, že snahy o místní soběstačnost, bydlení v přírodě a školu i práci z domova není tak úplně úlet. Letos, v celém roce rychlých změn 2020, se životní styl v Hodonicích ukazoval jako výhoda. Zatímco mnoho lidí muselo, kvůli koronavirovým opatřením ze dne na den změnit svůj zajetý režim, zůstat zavřeni v bytě nebo žít s rouškami, u nás se mnoho nezměnilo. Děti se učily doma a venku, jako obvykle. Pracovali jsme z domova a trávili jsme co nejvíce času v přírodě - našem obýváku, tak jako to tu rádi děláváme. Pečovali jsme o stromy a stromky, pálili biouhel, sázeli zeleninu, kosili na mnoha frontách, setkávali se venku s dětmi a spřátelenými rodinami, hodonickými rodáky i náhodnými návštěvníky. Lidí, vyrážejících sem do přírody, přibylo. Uvědomovali jsme si čím dál víc, že Hodonice jsou takový nenápadný, obyčejný ráj...

Spolek Živé Hodonice 2019/2020

Po Vánocích na Štěpána se sešlo v teple slaměného domu jádro našeho dříve neformálního uskupení Živé Hodonice, celkem 13 dospělých a dětí. Toto setkání se stalo, s dlouho připravovaným tématem spolku Živé Hodonice, jeho ustavující schůzí. Prodiskutovali jsme znovu hlavní cíle spolku, uvedené v návrhu stanov a projevili vůli stát se jeho členy. Po vyřízení formálních náležitostí byl Spolek Živé Hodonice zapsán dne 20. 1. 2020 do spolkového rejstříku u Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Genofondový sad Na Šenku - 2019

Letos jsme se poprvé systematicky věnovali péči o sad Na Šenku, kde dožívají staré předválečné stromy a kde vysazujeme jejich nové následovníky k zachování místních ovocných odrůd. Prořezávka, roubování, očkování, kosení a podnože, ...

Léto 2019 v Hodonicích

V létě, jak už to bývá, bylo v Hodonicích ještě živěji než na jaře. Bouralo se, stavělo se, dělala se údržba příjezdové cesty. Setkalo se tu také několik generací, které pamatují Hodonice z jiného světa a mají je stále rádi.

Jaro 2019 v Hodonicích

Na jaře bylo v Hodonicích živo. S dětmi jsme si užívali venku, roubovaly se stromy, uklízelo se a tvořila se hodonická vývěska.

12 článků, strana 1 2

Aktuálně

Stabilní výstava starých fotografií Hodonic

17 fotografií, instalovaných přímo v terénu bývalé vsi


SRPEN 2023

VÍKEND PRO HODONICE

sobota 12. 8. 2023

Den soběstačné kultury

od 10:00 v Hodonicích, odpoledne a večer v Deskách

neděle 13. 8. 2023

Setkání s rodáky

od 14:00 v Hodonicích

Více info v pozvánce ZDE

 
 
 
 
 

Test jedna News02

This box shows the content of the hidden page "News02". More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News02". Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki

Test dva News03

This box shows the content of the hidden page "News03".

More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News03".

Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki

Test tři News04

This box shows the content of the hidden page "News04".

More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News04".

Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki